Dorukmak ihracatla büyüyor

Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesisinde otomotiv sektörüne yönelik kauçuk parçalar üreten Dorukmak, dünyanın en önemli endüstri fuarlarından Hannover Messe’den iş bağlantılarıyla döndü.

Dorukmak ihracatla büyüyor

Üretiminin yüzde 35’ini 25’i aşkın ülkeye ihraç eden Dorukmak, yeni dönemde başta ABD ve İtalya olmak üzere gelişmiş ülkelere ihracatını artırmayı hedefliyor.

Almanya’da düzenlenen Hannover Messe Fuarı’yla ilgili bir açıklama yapan Dorukmak Genel Müdür Yardımcısı Berke Kurtuluş, firma olarak bu yıl fuara yedinci kez katıldıklarını bildirdi. Fuarda Bursa’nın ve Türkiye’nin güçlü firmalarla temsil edildiğini söyleyen Kurtuluş, “Dorukmak olarak biz de fuarda ağırlıklı olarak süspansiyon sistemlerindeki hareketli bölümleri koruyan ve toz lastiği olarak adlandırılan kauçuk parçaları sergiledik. Hannover Messe’ye otomotivin yanı sıra endüstri alanındaki payımızı artırmak amacıyla katıldık ve iş bağlantıları yaptık” dedi.

Dorukmak’ın ürün çeşitliliği ve üretim kapasitesi ile alanında Avrupa’da ilk sırada, dünyada ise sayılı firmalar arasında yer aldığına işaret eden Kurtuluş, “Yılda 80 milyon adet kauçuk parça üretiyoruz. Binek, hafif ticari ve ağır vasıta araçların süspansiyon sistemlerine yönelik ürün çeşidimiz de 1.000’i aştı. Hem üretim çeşitliliğimiz, hem de üretim kapasitemizle dünya çapında örnek gösterilen bir firmayız” diye konuştu.

Yüksek kaliteleri nedeniyle 25’ten fazla ülkeye ihracat yaptıklarını bildiren Berke Kurtuluş, fuarlara katılarak ve birebir ziyaretler yaparak ihracatta daha etkin hale gelmeyi hedeflediklerini kaydetti. Kurtuluş, “Kauçuk ve metal parçalar üreten tam entegre bir tesis olarak ihracatta yeni hedef ülkeleri ABD ve İtalya olarak belirledik. Gelecek aylarda ABD Las Vegas’taki Apex Fuarı’na katılacağız. Amacımız Bursa ekonomisi ve ülke ekonomisine katma değer sağlamak” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2024, 21:06
banner2
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER