FKT Koltuk 2022’yi yüzde 50 büyüme ile kapatıyor

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında ticari araçlar için yolcu koltuğu üreten FKT Koltuk sistemleri A.Ş 2022 yılını yüzde 50 büyüme ile kapatıyor.

FKT Koltuk 2022’yi yüzde 50 büyüme ile kapatıyor

Franz Kiel GmbH & Co.KG Almanya’nın Türkiye’de üretim ve satış partneri olan FKT Koltuk Sistemleri A.Ş’de 5 ve 10 yıl süreyle görev yapan çalışanlar düzenlenen yeni yıl yemeğinde ödüllendirildi.

Podyum Davet’te gerçekleştirilen ve fabrika yöneticileri ile çalışanların katıldığı gecede konuşan FKT Koltuk Sistemleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Erol Sapçı, 2022 yılını değerlendirirken 2023 yılı hedeflerini de açıkladı.

Konuşmasında, pandemi nedeniyle bütün çalışanların katılımıyla iki yıldır geniş bir organizasyon düzenleyemediklerini belirten FKT Koltuk Sistemleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Erol Sapçı, “Bu dönemde 2016 yılında başladığımız personel aidiyeti ve çalışan memnuniyeti ile ilgili en önemli adım olan sendikalaşma sürecini tamamlayarak 2020 yılında gerçekleştirmiştik. Süreçteki katkılarından dolayı Türk Metal Sendikası Osmangazi Şube Başkanı Mesut Erdem ve Türk Metal Sendikası’nın diğer üyelerine de teşekkür ediyoruz” dedi.

Üretimlerindeki çeşitliliği de artırdıklarını söyleyen Sapçı, “Uzun süredir beklenen pazardaki talep 2022 yılın sonunda geri geldi. Aynı anda bütün ürün grupları ile müşterilerde kısa terminli siparişlerle karşılaştık ve bunun sonucu olarak da euro bazında geçen yıla göre yüzde 50’nin üzerinde büyüme gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

FKT Koltuk Sistemleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Erol Sapçı 2023 yılı hedeflerini açıklarken de, “Bazı belirsizliklere rağmen 2023 için yüzde 15 büyümek ve yüzde 60 iç piyasada yüzde 40 da yurtdışına ürün satacak şekilde kendimizi hazırlıyoruz” dedi.

Sapçı’nın konuşmasından sonra FKT Koltuk Sistemleri A.Ş’de 10 yıl ve 5 yıl süre ile görev yapan 33 çalışana plaket verildi ve yeni yıl pastası kesildi. Gece çalışanların eğlencesi ile devam etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2023, 15:12
banner2
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER