BUMİAD üyeleri TOGG’da incelemelerde bulundu0

Bursa Mühendis ve Mimar İş İnsanları Derneği (BUMİAD) Yönetim Kurulu ve üyelerinden oluşan bir heyet, TOGG tesislerinde incelemelerde bulunup yetkililerden bilgiler alarak, fabrikada üretilen otomobillerle test sürüşü gerçekleştirdiler.

BUMİAD üyeleri TOGG’da incelemelerde bulundu0

TOGG tesislerindeki incelemelerinden sonra açıklama bir açıklama yapan Bursa Mühendis ve Mimar İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gümüş, “BUMİAD olarak mühendis ve mimarlardan oluşan 40 kişilik bir üye grubuyla Türkiye'nin ilk elektrikli araç üretim fabrikası olan TOGG tesislerine inceleme gezisinde bulunduk. Öncelikle kısmen de olsa tesisin kapılarını ilk SİAD olarak BUMİAD’a açtıkları için çok teşekkür ederiz” dedi.

BUMİAD Heyetini, TOGG Deneyim Merkezi Lideri Korhan Sincan’ın karşıladığını ve tüm tanıtım boyunca sıcak ve bilgili ekibiyle yanlarında bulunduğunu belirten BUMİAD Başkanı Mustafa Gümüş, “Her bir üyemiz TOGG akıllı aracıyla fabrika içi ve dışında test sürüşünü gerçekleştirdi, TOGG ekibinden bilgilendirmeler aldık. Şunu söylemek lazım, TOGG akıllı araç deneyimini yaşarken zaman zaman çağın ötesinde yaşıyoruz izlenimi edindik. Bu açıdan araçlar kesinlikle bir takdiri hak ediyorlar. Her ne kadar üretim hatlarını detaylıca inceleme imkanı bulamamış olsak da, Bursa’mıza kazandırılmış başarılı bir tesis olduğu kanısındayız” şeklinde konuştu.

BUMİAD Başkanı Mustafa Gümüş açıklamasının sonunda, “Bizler pozitif bilim insanları grubu olarak ülkemizde hayata geçirilen akılcı ve bilimsel çalışmalar ile yatırımları çevreci olmak kaydıyla gönülden destekliyoruz” dedi.

4

banner2
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER