Beyçelik Gestamp kadın dostu marka seçildi

​​​​​​​Beyçelik Gestamp, kadının güçlenmesine yönelik yürüttüğü çalışmalar kapsamında Kadın Dostu Markalar Platformu tarafından düzenlenen Kadın Dostu Markalar Özel Ödül töreninde Kadın Dostu Markalar 2021 Farkındalık Ödülü’nün sahibi oldu.

Beyçelik Gestamp kadın dostu marka seçildi

Beyçelik Gestamp, kadının güçlenmesine yönelik yürüttüğü çalışmalar ile Kadın Dostu Markalar 2021 Farkındalık Ödülü’nü aldı.  Kadın Dostu Markalar Dijital Platformu’nun bu yıl ilk kez düzenlediği Farkındalık Ödülleri 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde İş Sanat’ta düzenlendi. Törende Beyçelik Gestamp “İş Başı Eğitim Programı” ve “Eşitlik Komitesi” projeleriyle Kadın Dostu Markalar 2021 Farkındalık Ödülü’ne layık gördü. Ödülü Beyçelik Gestamp adına Kurumsal İletişim Birim Lideri Meltem Bilmiş aldı. Törende kadın ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularında değer yaratan uygulamalarını hayata geçirmiş olan 50 markaya ödül verildi.

Kadının iş yaşamına katılımını desteklemek için 2016 yılında başladığı İş Başı Eğitim Programları ile kadınlara iş garantili kurslar açan Beyçelik Gestamp, kurduğu Eşitlik Komitesi ile şirket içinde eşitlikçi karar alma kültürünü yaymak ve sürdürülebilirliğini sağlamak için çalışıyor. 2017 yılında Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni (WEPs) imzalayan Beyçelik Gestamp, Global Compact Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubuna bağlı Kadının Güçlenmesi Bursa Platformu’nun aktif üyesi. Aile İçi Şiddete Karşı politikalar oluşturan şirket aynı zamanda TÜSİAD’ın iş birliği, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ve Sabancı Vakfı’nın desteği ile oluşturulan ‘İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı Platformu’nun da üyesi.

BUİKAD tarafından Yılın Kadına Değer Veren şirketi Ödülü’nü 2019 yılında alan Beyçelik Gestamp, Toplumsal cinsiyete dayalı eşitsizlikle mücadele etmek, ekonomik alandaki cinsiyet uçurumunu en aza indirmek ve Türkiye’de kadınların ülke ekonomisinde daha aktif olması gerekliliği ilkeleri ile çalışmalarını sürdürüyor.

banner2
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER