Bosch’dan firmalara iklim danışmanlığı hizmeti

Dünyanın önde gelen teknoloji ve hizmet tedarikçilerinden Bosch, şirketlerin iklim açısından nötr hale gelmelerine yardımcı olmak için danışmanlık hizmeti vermeye başladı. 2020 yılının ortasında, Bosch İklim Çözümleri iş birimini hayata geçiren şirket, dünya çapında uyguladığı karbon-nötr projelerle edindiği deneyimi sanayi şirketleriyle paylaşmayı amaçlıyor.

Bosch’dan firmalara iklim danışmanlığı hizmeti

Yapılan araştırmalar, imalat sanayinin bu gibi hizmetleri talep ettiğini gösteriyor. Alman şirketleri arasında yapılan yakın tarihli bir araştırmada, şirketlerin yüzde 77'si karbondioksit (CO2) azaltımını bir öncelik olarak konumlandırdı, ancak şirketlerin sadece yüzde 16'sı imalat operasyonlarında iklim nötrlüğünü sağlamak için önlemler aldığını bildirdi.

Bosch, 2020 yılı sonuna kadar iklim açısından tamamen nötr hale gelen ilk küresel sanayi şirketi olacak. Dünya genelinde 400'den fazla Bosch tesisi artık karbon ayak izi bırakmayacak. Almanya'daki tüm Bosch tesisleri, 2019'un sonundan bu yana iklim açısından nötr durumda. Bosch Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Volkmar Denner, “İklim değişikliğinin üstesinden gelmek, bütün toplum için bir mücadeleyi ifade ediyor. İklim değişikliği konusunda harekete geçmeyi, teknik olarak mümkün ve ticari olarak da verimli kılmak istiyoruz” dedi. Bosch bu amaçla tesislerinin ve binalarının enerji verimliliğini artırmak; şirket içinde enerji üretmek ve kaynaklardan tasarruf sağlayan teknolojik çözümler uygulamak dahil olmak üzere çeşitli çözümler uyguluyor. Dr. Denner bu konuda, “Önümüzdeki yol açık: İşinizin başarılı olmasını istiyorsanız operasyonlarınız sürdürülebilir olmak zorunda” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2020, 22:10
banner2
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER