OİB’in, otomotivde dünya devi ABD’de büyüme hedefi devam ediyor

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) organizasyonu ve Ticaret Bakanlığı’nın desteği ile ABD Atlanta Otomotiv Sektörel Ticaret Heyeti programı düzenlendi.

OİB’in, otomotivde dünya devi ABD’de büyüme hedefi devam ediyor

Heyet programı Türkiye’den 10 otomotiv firmasının katılımıyla 12-16 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildi.

OİB Yönetim Kurulundan Muhasip Üye Müfit Karademirler ve UİB Genel Sekreteri Mümin Karacakayalılar’ın da katıldığı heyet, temasları sırasında Atlanta’daki aftermarket depolarını ve toptancı firmaları ziyaret etti. Türk otomotivciler, program süresinde ayrıca Atlanta ve çevresinde yerleşik Amerikalı ithalatçı-toptancı firmalar ile ikili iş görüşme yapma şansı da yakaladı.

Çelik: ABD 2022 yılında 7. Büyük ihracat pazarımız

ABD Atlanta Otomotiv Sektörel Ticaret Heyeti programıyla ilgili değerlendirmede bulunan OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, “OİB üyeleri için oldukça faydalı bir programa daha imza attık. ABD’ye otomotiv ihracatımız 1,5 milyar dolara yakın, Tedarik endüstrisi ihracatımız 900 milyon dolar. Ticari araçlar ihracatımız 400 milyon doların, binek otomobiller ihracatımız 100 milyon doların üzerinde. Hedefimiz 2022 yılında 7. Büyük ihracat pazarımız olan ABD’ye ihracat artışını devam ettirmek. Bu açıdan heyet programı oldukça verimli geçti” diye konuştu.

banner2
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER