Otomotivde en iyi tasarımlar açıklanacak

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) otomotiv sektöründe katma değerli ürün ve teknolojileri geliştirerek ihracatı artırmak amacıyla düzenlediği Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması, Covid-19 salgını nedeniyle online olarak 27 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek.

Otomotivde en iyi tasarımlar açıklanacak

“Elektrikli Araçlar” temasıyla düzenlenecek online yarışmada, genel tasarımdan yazılımakadar otomotiv endüstrisinde farklılık yaratacak yenilikçi projelere toplam 250bin TL ödül verilecek. Dereceye girenlere ayrıca yurtdışında eğitim hakkı ve İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezinde projelerini geliştirme imkanı datanınacak.

Türkiye otomotiv endüstrisinde katma değerli ürün ve teknolojileri geliştirerekihracatı artırmak amacıyla düzenlenen Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması,Covid-19 salgını nedeniyle online olarak 27 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek.Sektörün ihracattaki tek koordinatör birliği olan Uludağ Otomotiv Endüstrisiİhracatçıları Birliği (OİB) tarafından Ticaret Bakanlığı desteği ve Türkiyeİhracatçılar Meclisi koordinatörlüğünde düzenlenecek yarışma, “ElektrikliAraçlar” temasıyla sektörün geleceğine ışık tutacak. Yarışmaya, 18 yaşınıtamamlayan sektör profesyonelleri, akademisyenler, Ar-Ge-Teknopark çalışanları,tasarımcılar, girişimciler, serbest çalışanlar ve öğrenciler katılabilecek.Bireysel ya da ekip olarak katılıma açık olan yarışmada dereceye giren başarılıproje sahiplerine toplam 250 bin TL ödül verilecek.

Supertotobet normal; font-weight: 400; letter-spacing: normal; margin-bottom: 9px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; margin-top: 0px; orphans: 2; text-align: left; text-decoration: none; text-indent: 0px; text-transform: none; -webkit-text-stroke-width: 0px; white-space: normal; word-spacing: 0px;">Klasbahis 12px;">BİRİNCİYE70 BİN ÖDÜL VE YURT DIŞI EĞİTİM HAKKI

OtomotivinGeleceği Tasarım Yarışmasının birincisi 70 bin TL, ikincisi 60 bin TL, üçüncüsü50 bin, dördüncüsü 40 bin TL ve beşincisi de 30 bin TL ödül almaya hakkazanacak. Dereceye girenler Ticaret Bakanlığı desteğiyle iki yıl boyuncayurtdışında eğitim görme imkânına da kavuşacak. OİB, ayrıca nakdi ödüllere ekolarak dereceye giren projelerin İTÜ ARI Teknokent iş birliğinde kuluçkamerkezinde geliştirilmesine de destek olacak.

GİRİŞİMPROJELERİNİN DEĞERLEMESİ 47 MİLYON DOLARA ULAŞTI

Piabet 400; letter-spacing: normal; margin-bottom: 9px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; margin-top: 0px; orphans: 2; text-align: left; text-decoration: none; text-indent: 0px; text-transform: none; -webkit-text-stroke-width: 0px; white-space: normal; word-spacing: 0px;">OİB,Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması’nı, dünyada sürücüsüz, yapay zekâyasahip, birbiriyle bağlantılı ve elektrikli araçların kullanımının giderekyaygınlaştığı bir dönemde Türkiye’nin sadece üretim değil, aynı zamanda Ar-Ge,Yenilik ve Tasarım Merkezi olma vizyonuyla hayata geçiriyor. Yarışmada şimdiyedek ödül alan girişim projelerinin elde ettiği başarı ise OİB’in vizyonundakibaşarıyı ortaya koyuyor. Bugüne dek 4 bin 25 projenin değerlendirildiği ve 102 projenin derece aldığı yarışmada, kazanan girişim projelerinin şirketdeğerlemesi 47 milyon dolara ulaştı, 258 kişiye ise istihdam sağlandı.

Betist margin-left: 0px; margin-right: 0px; margin-top: 0px; orphans: 2; text-align: left; text-decoration: none; text-indent: 0px; text-transform: none; -webkit-text-stroke-width: 0px; white-space: normal; word-spacing: 0px;">Buyıl da en yenilikçi tasarımların ödüllendirileceği yarışmada; otomotivdekigenel tasarım, yazılım tasarımları ve ülke ve bölgeler için farklılık yaratacakprojelere odaklanılacak. Yarışma kapsamında otonom araçlar, sürücü ve yayalarıngüvenliği için tasarlanacak parçalar, batarya ve piller, tüm mekanik veelektronik aksamlar, yenilenebilir enerji ve çevreci yaklaşımlar ile ergonomi,emniyet, enerji gibi temaları içeren özgün ve yenilikçi projeler değerlendirilecek

banner2
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER